המוסיקה שבי

לפני מספר שנים כשעוד הייתי עובדת סוציאלית מן המניין, השתתפתי בהשתלמות על גישה טיפולית (הגישה הנראטיבית). ביום האחרון של ההשתלמות המנחות הדריכו אותנו בתהליך של מדיטציה בסופה של המדיטציה כתבתי את השיר הבא:

נערה פיה
לבושה שמלה לבנה
סביב ראשה הילה
גופה מחובר לאדמה
היא צועדת בשביל
מתפעלת מהסביבה,
נשמתה חופשיה
רגליה יחפות
נושמת אוויר
היא מרגישה רכה ועדינה,
צועדת בבטחה,מלאה עוצמה
היא יודעת שהיא אמיצה.
והנה היא עומדת משתאה..
קופצת מאבן לאבן
ובקלילות עולה במעלה
עוד רגע תגיע לפסגה
הכל ירוק מסביב
בקצה,ים כחול
היא הופכת לציפור...
הצורך לעוף לחופשי
נמצא בכל איבר בגופי
אני עפה,כולי התרגשות
מרגישה איך תנועת האוויר
עוזרת לי "לשוט"
מסתכלת למטה
המים זורמים
ומסביב אור כחלחל
והקול אומר לי את שמי
הוא אומר לי, הקשיבי
מגיעה למפל,
אני מחפשת להגיע ליעדי
כולך מאירה,תהיי את והמוסיקה
כתבי רגשותייך,הלחיני שירייך,
את כאן בשביל להתחבר אל התדר
שיש לו קול,צליל ודיבור.
המשיכי לשיר,לנגן ולכתוב
לגיל אין שום גבול
והכל יזרום מעצמו,
הסירי מחסומים
תתחברי למרומים
את שם ואת כאן
אין גבול ואין זמן.

ההתרגשות מילאה את גופי ידעתי שזה מסר אבל עדיין לא הבנתי את עומקו. התאים בגופי דיברו וידעו. הם ידעו שהמוסיקה זורמת בהם. שזה חלק מהיעוד שלי שזה עתה נגלה לעיני. אבל אני לא הבנתי איך? שנים שלא ניגנתי, הנחתי את הנגינה בצד בדיוק בשנה שבה אחותי הבכורה נאבקה במחלת הסרטן, להלחין? מי חשב על זה. לכתוב כתבתי רק למגירה. זו היתה דרכי לשחרר את רגשותי.

אבל הרוח דוחפת ומובילה אם אתה קשוב אליה. וכך אחרי ששכחתי או הדחקתי את השיר וגם הוא הגיע למגירה, מצאתי את עצמי בערב התקשור של דורית ישראל. בסיומו של הערב, דורית העבירה לי מסר אישי שאני במהותי זמרת למוארינית ואופיע על במות בפני קהלים גדולים.

לא ידעתי במודע מהי יבשת למוריה, לא שמעתי אז על שירה למוריאנית או שירה אינטואיטיבית, והנגיעה שלי במוסיקה הסתכמה בשירה בחבורת זמר. אבל התחושה הפנימית היתה שחזרתי הביתה שזה הייעוד. משם הדברים החלו להתחבר, כמו חלקי פאזל שמתחברים והתמונה מתבהרת, אני ממשיכה לצעוד בנתיב, כמו שנאמר מרגע זה הערוץ נפתח.

השירה הלמוריאנית איך שאני מרגישה אותה מגיעה ישירות מן הלב ואינה מערבת את השכל. לכן מבחינתי זו שירת הלב. נקיה אותנטית ללא שיפוט וללא ביקורת, כשאני שרה אני עפה, אני מדברת את שפת הצלילים וההברות וכך נוצרת מנגינה שחודרת ועוברת ומותאמת לאותם תדרים עדינים של כל הסובב באותו זמן.

הרי היקום כולו מושתת מתדרים שאת חלקם אפילו איננו מצליחים לשמוע באוזנינו. גופינו רוטט, הטבע רוטט. והצלילים הם רטט, ההברות מקצב ונוצרה שפה.

בשנת 2013 השקתי את הדיסק "FAITH" שכולל שירים מתוקשרים. הרגשתי צורך עז להעביר את לאורך הזמן הבנתי את עוצמת הריפוי והאנרגיה הטמונה בשירים אלו מתוך המשובים של האנשים המסרים העמוקים בשירי הדיסק שהגיעו הישר מהלב אל לבבות האנשים. שהאזינו להם.

המלצות

שרי חנה מספרת על השפעת הדיסק על אמה חולת האלצהיימר

ברצוני לשתף חוויה מרגשת שעברתי בעקבות הקשבה לדיסק של מירב. יש לי אמא חולת אלצהיימר בשלבים של ניתוק סביבתי. נסענו יחד במכוניתי כשברקע מתנגנן לו הדיסק המקסים של מירב. לפתע אימי שואלת מה המוזיקה הזו? נדהמתי כי בדרך כלל היא לא אוהבת רעש. שאלתי אם זה מוצא חן בעיניה? לקח לה מעט זה ובסוף אמרה : אני חושבת שכן. מאז אני משמיעה לה את הדיסק ואנחנו חווות רגעים מופלאים של שקט ושלווה. תודה מירב ותודה ליקום שברך אותך. שרי

מורין אתנלי על השיר "מלאך אנושי"

למירב היקרה!
תודה רבה על היצירה המופלאה שלך. השירים מהממים ומחממים את הלב. בכל פעם שאני מאזינה לדיסק שלך אני חווה הנאה אלוהית ומגיעה לתובנות חדשות. במיוחד בשיר "מלאך אנושי" אני כל פעם מזדהה מחדש עם הטקסט ומקדישה אותו לבתי הקטנה.
תודה רבה על המוסיקה הניפלאה, תמשיכי ליצור ולצמוח. מחכה לדיסק הבא שלך.
באהבה, מורין

אור לאה מספרת:

שלום מירב.
פרוש השירים באנגלית, הרטיטו את תאי גופי בקוראי אותם ,עד שלא יכולתי להמשיך לקרא בגלל הבכי שפרץ לפתע ללא מעצור. היה זה בכייה של נשמתי . גם היא (אני) עוברת בימים אלו תהליך התעוררות, ומשיריך אני מבינה שיתכן וגם אני חווה בתהליך הזה, של פחד להשתנות ברמה הלא נודעת.
כן , גם אני יודעת שנשמתי העתיקה במסע ההיזכרות שלה.
עוד אספר לך מירב, שגם לי חיבור אדיר לירח ואני אוהבת להתבונן בו בכל המצבים שלו ,בעיקר כשהוא מלא, אני חשה התמלאות בהביטי בו, ואני מקדישה לזה בהנאה שעות. מהשיר שלך, ברור לי גם מהות אהבתי אליו.
הייתי חייבת התאוששות של כרבע שעה לאחר הבכי העמוק מקריאת פרוש השירים, כדי לשבת ולספר לך את התפעלותי. מירב, זה אדיר . קולך נעים לי ומרטיט את תאי.
אני אוהבת אותך על מי ומה שאת. בהצלחה בכל מעשיך.
יום טוב לך ממני אור לאה.

ענת קסורלה

הי מירב
קניתי את הדיסק שלך לפני חודשיים והיום סדרו לי את נגן הדיסקים
הופתעתי מעוצמת הקול שלך מהשירה הנקייה והבוטחת.
שירים טובים מאוד ושירה מלאת עוצמה
תודה לך,
באהבה,
ענת קסורלה