פרחי באך

בשנים האחרונות אנו עדים להכרה ההולכת וגוברת, גם בתחום הרפואה, לקשר בין גוף –נפש-רוח, בעיית הרפואה המודרנית הינה בכך שהיא מטפלת בתוצאה של המחלה,בסמפטומים ולא בסיבה .

במחקרים רבים למשל בתחום הסרטן נמצא קשר ישיר בין סטרס להחלמה.

האדם הינו מכלול המורכב מגוף-הגוף הפיזי. נפש-כל הרגשות, מחשבות,רצונות. רוח-כל מה שמקשר אותנו למשמעות הקיום,אמונה ומשיכה לרוחני.

הטיפול בפרחי באך עובד על העקרון שכל חוויה שאדם עובר מרגע היוצרותו נרשמת אצלו כקוד גנטי. לדוגמה אם אדם היה מעורב בתאונת דרכים אחרי ההחלמה נשאר במוח קוד המזכיר את התאונה.

תמציות פרחי באך מפרקים את הקוד. הם עובדים על הרובד הנפשי.

באך גילה לפני כ90 שנה 38 צמחים, אשר לכל צמח ישנה אנרגיה הדומה לאכויות רגשיות –נפשיות שלנו כבני אדם. התמציות מורכבות מהאנרגיה שהפרח הותיר במים.

ד"ר באך טען שניתן למנוע את ההתבטאות הפיזית של המחלה בעזרת פרחי באך, אף לפני הופעתם של הסימפטומים, כלומר ניתן לאזן את המצב האנרגטי עוד לפני שמתפתחת מחלה גופנית ממש. גם באם המחלה נמצאת במצב של התבטאות פיזית חזקה וממושכת עדיין ניתן להקל על החולה בכך שמאזנים את הגורם הראשוני למחלה שהוא הגורם הרוחני-אנרגטי.

תמציות פרחי באך אינן מטפלות בבעיה הפיזית של המחלה עצמה אלא בצד האנרגטי,רגשי,חיסוני.

הן מחולקות ל6 קטגוריות :

  • פחדים,חסר ביטחון
  • עייפות נפשית ועומס
  • עינוי נפשי,דכאוניות,יאוש ואופטימיות
  • כעסים וביקורתיות-אשמה –מתח-תלונות,
  • דעות נוקשות
  • פעלתנות

קיימת תמצית נפרדת הידועה בשם Rescue remedy (תמצית ההצלה ( אשר היא שילוב של מספר תמציות ומשמשת להרגעה במצבי לחץ, להתמודדות עם שוק , תאונה או פציעה וחרדות יומיומיות.

לכל אדם ישנה דרך יחודית משלו להתמודד במצבים שונים של שינויים ומשברים,ניתן לטפל בפרחי באך בלבד או לשלב את הטיפול עם טיפולי הרפלקסו-הילינג-קבלי, המעצימות את תהליך הריפוי.

התמציות הטבעיות של פרחי באך בטוחות לשימוש: למבוגרים, ילדים ואף תינוקות. ניתן לקחת את התמציות באופן קבוע, הן ללא תופעות לוואי ואין סכנה בלקיחת תמצית לא מתאימה או בלקיחת מינון גבוה מדי.